Weekend świąteczny (23-26 XII 2016)

Święta Bożego Narodzenia w 2016 roku wypadły (częściowo) w weekend. Dodatkowym wolnym dniem z okazji świąt jest więc jedynie poniedziałek. Zobaczmy, co w tych dniach, czyli miedzy piątkiem 23 grudnia a poniedziałkiem 26 grudnia będzie się działo w Kazimierzu Dolnym

piątek, 23 grudnia

18:00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
rynku, cmentarza żydowskiego i wąwozów (z pochodniami)

20:00 - KineDok w Trzecim Księżycu: "Matki i córki, Nowy świat"
W małej słowackiej wiosce mieszka rodzina złożona wyłącznie z kobiet: trzech dorosłych i dziewczynki. Kręte ścieżki losu sprawiły, że na pewnym etapie życia każda z nich została sama. Film pokazuje codzienne życie matek i córek, które doskonale się znają i kochają, ale też do pewnego stopnia nienawidzą. Zarówno ich indywidualne cechy, jak i historie życiowe są do siebie bardzo podobne, co nasuwa pytanie - w jakim stopniu nasz los dziedziczymy po rodzicach?
Trzeci Księżyc lokalne bistro, jatki przy Małym Rynku 1 | Wstęp wolny.

20:00 - KineDok w Korzeniowej: "Dobrze mi z tobą"
Eva i Mia są siostrami. Mia urodziła się z zespołem Downa. Jest radosną, otwartą dziewczyną, która nie przejmuje się zbytnio modą i kocha ludzi. Eva przez dziewięć lat filmowała siebie i siostrę, by pokazać marzenia Mii, jej podejście do życia, poczucie humoru i zdolność do odnajdywania radości w pozornie błahych sprawach i sytuacjach. Film jest dla reżyserki rodzajem terapii, która ma na celu pomóc jej lepiej zrozumieć relację łączącą ją z siostrą.
Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa | ul. Doły 43 | Wstęp wolny.sobota, 24 grudnia - WIGILIA

24:00 - Pasterka w Kościele Farnym i Kościele Franciszkanów (Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej)

niedziela, 25 grudnia - BOŻE NARODZENIE

9:00, 10:30, 12:00, 18:00 - Msze Święte w Kościele Farnym

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 - Msze Święte w Kościele Franciszkanów (Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej)

poniedziałek, 26 grudnia - ŚW. SZCZEPANA

18:00 - Recital skrzypcowy Marcina Króla "Muzyka i poezja"
Bedzie można usłyszec w wykonaniu Marcina Króla klasycznych mistrzów kompozycji z róznych epok: Jana Sebastiana Bacha, Eugene Ysaye'a, Henryka Wieniawskiego, Heinricha Wilhelma Ernsta, Niccolo Paganiniego. Poza muzyką skrzypiec, zgodnie z tytułem, bedzie też poezja: między innymi Bolesława Leśmiana i Wisławy Szymborskiej a także egzotyczna dla nas poezja perska Dżalaludina Rumiego, Kabira z Indii.
Bilety w cenie 20zł (w przedsprzedaży) | 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Starej Synagodze w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 4
Rezerwacje: artbiz@artbiz.eu | tel. 509728012/692 578 677
Stara Synagoga w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 4 | Zaprasza Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz

* * *


Tylko w piątek i w poniedziałek można zwiedzać wystawy:
  • "Owad - przyjaciel czy wróg?" - wystawa o znaczeniu owadów w życiu człowieka (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska 54)
  • Wystawa "Wojciech Fangor - niespodziewane konteksty" (Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)
  • Wystawa ekslibrisów Zbigniewa Jóźwika (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
  • Mistrzowie Szkoły Rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskie, ul. Rynek 19)
  • Instalacja Marka Letkiewicza "Lightopia" (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskie, ul. Rynek 19)
  • Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" (Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9) Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy-szkolny, 20 zł- rodzinny (na taki bilet mogą wejść rodzic lub rodzice z dzieckiem/dziećmi).

©2009-2019