Weekend 4-6 listopada 2016 w Kazimierzu Dolnym

Zapraszamy do Kazimierza Dolnego na weekend 4-6 listopada 2016. Listopad w ten weekend ma być litościwy - będzie chłodno, ale nie będzie padało. Poniżej przedstawiamy kilka kazimierskich wydarzeń zaplanowanych na weekend, niektóre pod dachem i w ciepełku, niektóre pod listopadowym niebem:

piątek, 4 listopada

20:00 - KineDok w Trzecim Księżycu: "Na zakręcie" ("Drifter")
Węgierski, kilkakrotnie nagradzany, film dokumentalny w reżyserii Gabora Horchera. Dokument opowiada o życiu młodego człowieka, który lekceważy zasady (łącznie z prawem) według których żyją inni. Jedyne co dla niego się liczy, to samochody. Ciekawe, że film był kręcony w ciągu pięciu lat.
Trzeci Księżyc lokalne bistro | Jatki na Małym Rynku 1 | Wstęp wolny

20:00 - KineDok w Korzeniowej: "Rodzeństwo"
"Rodzeństwo" to norweski film dokumentalny, w reżyserii Frodego Filmlanda. Film opowiada o dwojgu starszych już rolnikach, bracie i siostrze, którzy w odmienionej przez rozwój gospodarczy i naftowe bogactwo i następujące za tym zamiany społeczne, próbują żyć po staremu. Prowadzą farmę, pracują fizycznie i żyją blisko z przyrodą, ignorując pędzący do przodu świat.
Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa | ul. Doły 43 | Wstęp wolnysobota, 5 listopada

12:00 - Wycieczka z przewodnikiem: Kazimierz od kuchni
z możliwością degustacji przysmaków kuchni regionalnej

15:00 - Wycieczka z przewodnikiem "Zwiedzisz, Zdegustujesz, Posmakujesz"
z planowaną degustacją specjałow kuchni lokalnej oraz żydowskiej. Cena: 40 zł od osoby | Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc, zgłoszenia przyjmowane są do piątku, do godziny 13:00

20:00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem
który poprowadzi nas między innymi przez oba kazimierskie rynki, wąwóz (tu planowany spacer z pochodniami) i cmentarz żydowski.
Początek przy Studni na Rynku | Cena wycieczki: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież, 5 zł dzieci do lat siedmiu
Zgłoszenia i rezerwacje: biuro@kazimierz-tour.pl lub tel. 604-116-147

w niedzielę, a także w pozostałe dni weekendu czynne są wystawy:
  • Wystawa rzeźb Ludmiły Stehnovej (Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)
  • a po drugiej stronie Wisły wystawa: "Przyczółek. Janowiec 1944-1945" (Oddział Muzeum Nadwiślańskiego na Zamku w Janowcu) W powstawaniu wystawy znaczący udział wzięli mieszkańcy Janowca i okolicy.©2009-2019