53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i ¦piewaków Ludowych



53. Ogólnopolski festiwal kapel i ¶piewaków ludowych

27-30 czerwca 2019
Kazimierz Dolny

27 CZERWCA, CZWARTEK

17:00 - ogólnopolskie seminarium folklorystyczne. Współczesne praktyki edukacyjne w zakresie folkloru muzycznego (Muzeum Nadwi¶lańskie, ul. Rynek 19)

28 CZERWCA, PIˇTEK

9:00 - Otwarcie Targów Sztuki Ludowej
11:00 - Uroczyste Otwarcie Festiwalu - koncert konkursowy
13:30 - Zespół z Litwy, Słowacji, Zespół Regionalny z Bukówca
15:00 - Koncert konkursowy
17:30 - Widowisko obrzędowe-Zespół Regionalny z Bukówca, kapela Wełtynianka
19:00 - Koncert konkursowy
21:00 - Ognisko dla uczestników Festiwalu w ruinach Zamku

29 CZERWCA, SOBOTA

9:00 - Targi Sztuki Ludowej
10:00 - Koncert konkursowy
14:00 - Zespół Regionalny z Bukówca Górnego, Zespół z Litwy i Słowacji
16:00 - Koncert konkursowy
20:00 - Koncert "Scena Mistrzów" - Zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych

30 CZERWCA, NIEDZIELA

8:45 - Zespół Tańca Ludowego "Jacy tacy" - Warsztaty terapii zajęciowej w Janowie Lubelskim
9:00 - Koncert konkursowy Mistrz i Uczeń
12:00 - Msza ¦w. w intencji uczestników Festiwalu
13:30 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW, Koncert Laureatów
15:00 - Koncert Lubelszczyzna żegna Go¶ci festiwalowych
16:00 - Koncert zespołu "Czeremszyna"

Klub Festiwalowy Tyndyryndy

28 CZERWCA, PIˇTEK

MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)
15:00-17:00 WNIEBOGŁOSY - warsztaty ¶piewu - Agata Harz
17:15-18:00 - Kino festiwalowe - Piotr Baczewski, Nasta Niekrasawa - pokaz filmów o tematyce kresowej

DUŻY NAMIOT (przy Małym Rynku)
15:00-17:00 - MAŁE TYNDYRYNDY - warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi)
17:15-20:00 - warsztaty tańce z Grodzieńszczyzny (kapela Andrieja Borowskiego z Grodna, Białoru¶)
20:00-03:00 - ZABAWA TANECZNA

29 CZERWCA, SOBOTA

MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)
11:00-12:30- Kino festiwalowe - pokaz filmów "Przedmiot ostatni", "Powitać, po ¶więtować, pożegnać" autorstwa Piotra Piasty, spotkanie z autorem i ¶piewaczk± Teres± Bieńkowsk± z Wieniawy (Radomskie)
13:00-14:30 - Radomski Jazz - ludowa perkusja, wykład Katarzyny Zedel (Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu) i Jana Wochniaka z Kłudna (Radomskie, muzyk ludowy, wytwórca bębnów)
15:30-16:45 - Muzyka nadbużańskiego Polesia. Prezentacja ksi±żki i płyty "Łuhom, łuhom ponad Buhom", archiwalne nagrania i fotografie. Krzysztof Gorczyca i Edmund Brożek - skrzypek z Włodawy
17:15-20:15 - Posiad ¦piewaczy: Kurpie (Bandysianki z uczniami) - Podlasie (Podlaska Kompania Wołoczebna) - Biskupizna (¶piewacy i muzykanci z Biskupizny)

DUŻY NAMIOT (przy Małym Rynku)
11:00-14:00 - MAŁE TYNDYRYNDY - warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi)
15:30-17:30 - WNIEBOGŁOSY - warsztaty ¶piewu - Agata Harz

MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)
18:00-19:00 - warsztaty TAŃCE KRESOWE (kapela Edyty Gumauskaite z Wilna)
19:15-20:00 - Lubartowskie Melodie - Sebastian Pikula i uczestnicy projektu stypendialnego.
20:00 - ZABAWA TANECZNA. W czasie zabawy KONKURS TAŃCA - jak co roku jury oraz publiczno¶ć wybior± najlepszych tancerzy

(obok dużego namiotu)
12:00-18:00 - FOTOTYNDY - klubowe fotograficzne atelier

©2009-2019