Nad Wisłę, do kina!

Jak co roku, na początku sierpnia ruszył festiwal filmowy Dwa Brzegi. Nazwa stąd, że seanse filmowe odbywają się nie tylko w Kazimierzu Dolnym (na prawym brzegu Wisły), jak i w Janowcu nad Wisłą, po lewej stronie rzeki. Festiwal rozpoczął się w piątek, 1 sierpnia 2015 i potrwa do 9 sierpnia. To okazja do obejrzenia filmów, których nie pokazują wielkie kina, a więc raczej uczta dla koneserów niż dla masowego widza z popcornem w ręku. Najważniejszym gościem tegorocznego festiwalu jest Jerzy Skolimowski i będzie można zobaczyć prawie wszystkie jego filmy. Będą też oczywiście filmy zagraniczne, z festiwali z Wenecji, Cannes, San Sebastian, Berlinie... Festiwal rozpocznie pokaz filmu "45 lat" Andrew Haicha.

W tym roku filmy można oglądać na trzech ekranach w Kazimierzu Dolnym:
- Energetyczne Kino PGE w Miasteczku Festiwalowym (ul. Nadwiślańska 9)
- Kino Pod Srebrną Gwiazdą również w Miasteczku - w obu tych kinach seanse odbywają sie kilka razy dziennie. Wejście z płatnym biletem
- Kino Perła na Małym Rynku z wejściem bezpłatnym
Oraz na czwartym ekranie,na drugim brzegu, w Janowcu, w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 1. Tutaj również wstęp wolny. Niestety w obu tych bezpłatnych kinach odbywa się tylko jeden seans dziennie.

Dokładny program filmowy tutaj: PROGRAM a informacja o biletach tu BILETY

Nie bez powodu pełna nazwa to Festiwal Filmu i Sztuki: poza projekcjami filmów odbędzie się wiele innych imprez; jak spektakle teatralne i przebogata oferta koncertów muzycznych (w kilku miejscach Kazimierza oraz w Męćmierzu) Pełen program koncertów muzycznych: tutaj
A w salonie EMPiK zaplanowana jest seria spotkań z aktorami i innymi ludźmi filmu, a także z literatami.
Swoją ofertę dorzucają liczne kafejki i formalne lub nie, grupy artystyczne. Całość doprawi jak co roku, wyjątkowa atmosfera utworzona przez mieszających się na ulicach miasteczka artystów, ludzi kultury, mieszkańców i turystów.

©2009-2019