10 Festiwal czas zacząć!

W najbliższą sobotę, 30 lipca 2016 rusza kolejna, 10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W Kazimierzu i Janowcu (nazwa "Dwa Brzegi" ciągle zobowiązuje) odbędzie się seria projekcji filmowych i całe może imprez związanych z filmem, jak tez innymi sztukamiFilmy będzie można oglądać w trzech kinach w Kazimierzu Dolnym.
W Kinie Lubelskim na Miasteczku Festiwalowym (przy ul Nadwiślańskiej 9) od godz 11.00 w sobotę 30 lipca - pierwszy film to "Kraina oświeconych". Ale dopiero o 16.30 uroczysta projekcja filmu otwarcia: "Ja, Daniel Blake" (reżyseria Ken Loach; film otrzymał Złotą Palmę w Cannes)
Do soboty 6 sierpnia (włącznie) przeciętnie sześć seansów dziennie W Kinie pod Srebrna Gwiazdą, również na Miasteczku Festiwalowym (przy ul Nadwislańskiej 9) pierwszy seans w sobotę o 10.30- "Zakład doświadczalny Solidarność" w cyklu Teatroteka. Tu również będzie przeciętnie sześć seansów dziennie Kino Perła, które zainstalowało się na Małym Rynku, rozpoczyna projekcje dopiero w niedziele o 21 ("Panie Dulskie"). Będzie tu tylko jeden seans (zawsze o 21.00) dziennie, ale za to bezpłatny.
Więcej o pragrami tych trzech kin na stronie www.dwabrzegi.pl/program-filmowy Czwarte kino działa po drugiej stronie Wisły. Kino za Rogiem w Janowcu wyświetlać będzie filmy dla dzieci: codziennie od godz 12.00 seanse dla małych dzieci, a dwa razy o 16.00 - kino familijne. Więcej informacji tutaj: www.dwabrzegi.pl/kinozarogiem-janowiec

Nie samym oglądaniem filmów żyje Kazimierz Dolny (i Janowiec) w dniach Festiwalu Filmu i Sztuki.
Odbywać się będą spotkania z twórcami - i tak w ramach cyklu "Spowiedź twórcy filmowego" spotkają się z widzami: reżyser, scenograf i pisarz Piotr Dumała, operator filmowy Wojciech Staroń oraz Bogusław Linda którego przedstawiać nie trzeba. Spotkanie z Bogusławem Lindą i w Kinie pod Srebrną Gwiazdą w niedzielę 31 lipca o godz 12.00.
Poza spotkaniami będzie też mnóstwo wystaw i wernisaży, całe morze koncertów i wiele innych wydarzeń. Cały program imprez "nie-filmowych" tutaj: www.dwabrzegi.pl/program-wydarzenia Festiwal zakończy się 7 sierpnia

©2009-2019